[O2] Przegub, czy coś innego?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • edon
    Classic
    • 2011
    • 9

    [O2] Przegub, czy coś innego?

    makumba77, napisz do misiek wro bo wiem ze był ori hak za 800 zł do wziecia od pepika
  • opbmarek
    Ambiente
    • 2010
    • 110

    #2
    [O2] Przegub, czy coś innego?

    Witam serdecznie. Być może ktoś spotkał się już z podobnym problemem?
    Podczas skręcania w prawo na luzie i na wolnych obrotach w prawym przednim kole, lub jego okolicach słychać terkotanie jak w grzechotce. Przestraszyłem się, że być może przegub strzelił, ale niestety podczas prób w dynamicznej jeździe po łukach (szybkie ruszanie przy skręconych kołach) w serwisie (nie w ASO) mechanik wykluczył awarię przegubu. Po sprawdzeniu na szarpakach wszystko w najlepszym porządku. Stwierdzono jedynie pękniętą osłonę przegubu na lewym kole (wymieniona). Podczas skręcania z obrotami silnika cisza. Co to może być? Proszę o pomoc.

    Komentarz

    • ufo
      L&K
      • 2008
      • 1475
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      Zamieszczone przez opbmarek
      Stwierdzono jedynie pękniętą osłonę przegubu na lewym kole (wymieniona).
      jak ci wymienili "gumę" czy przegub był dokładnie wymyty i zaaplikowany nowym smarem?

      Komentarz

      • opbmarek
        Ambiente
        • 2010
        • 110

        #4
        ufo, Dokładnie tak było. Osobiście stałem nad nimi, a terkot był przed wymianą i teraz pojawił się znowu i nie wiem co to może być.

        Komentarz

        • Kejup
          Rider
          S_OCP Member
          • 2007
          • 533

          #5
          opbmarek, ja bym stawiał jednak na przegub. Jak guma była pęknięta to kto wie co się tam dostało. Ja też tak miałem tylko u mnie strzelało przy skręcie w prawo i w lewo i wydawało się jakby to oba przeguby były padnięte ale gdy wszedłem pod auto i zobaczyłem uszkodzoną gumę na lewym przegubie to się nie zastanawiałem tylko od razu kupiłem nowy i wymieniłem. Teraz wszystko OK.
          Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
          Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

          Komentarz

          • opbmarek
            Ambiente
            • 2010
            • 110

            #6
            Kejup, Ok, tylko że guma wymieniana była na lewym, a to wyraźnie słychać na prawym i to tylko przy skręcie w prawo.

            Komentarz

            • arkadiuz74
              Classic
              • 2010
              • 4

              #7
              A może łożysko na mcphersonie padło.

              Komentarz

              • ufo
                L&K
                • 2008
                • 1475
                • Octavia III combi (5E5)
                • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                #8
                a może na wielowpuście coś przeskakuje?
                może będzie lepiej jak jeszcze raz to rozbierzesz i dokładnie obejrzysz przegub, może coś się w środku wypierdziało...

                Komentarz

                Pracuję...